Vízia ekologickej poľnohospodárskej výroby

Autor: RA NSRV SR | Dátum: 11.11.2020

Dňa 12.11.2020 sa pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR koná 6. ročník celoslovenskej konferencie s názvom "Vízia ekologickej poľnohospodárskej výroby v novej SPP". Konferencia sa každoročne koná v Penzióne Dolinka v Liptovskej Tepličke, avšak vzhľadom na pandemickú situáciu sa organizátori Ekotrend Slovakia - zväz ekologického poľnohospodárstva a Regionálna anténa Národnej siete rozvoja vidieka rozhodli, že konferenciu presunú do online priestoru.

Na konferencii so svojim prezentáciami vystúpia zástupcovia organizátorov, vedúci Zastúpenia Európskej komisie v SR, zástupcovia Ministerstva  pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR,  Ústredného kontrolného a skúšobného ústavu poľnohospodárskeho, Slovenskej poľnohospodárskej univerzity, Zväzu Ekotrend Slovakia i Slow Food Tatry.

Účastníkov konferencie čakajú zaujímavé témy, ako napríklad stratégia" z farmy na stôl " v záujme spravodlivého zdravého potravinového systému, prípravky na ochranu rastlín v ekologickej poľnohospodárskej výrobe alebo Bryndza 1787. Nevynechali sme ani tému živočíšnej výroby a budeme hovoriť o efektívnejšom využívaní reprodukčných vlastností dojníc. Konferencia bude nabitá informáciami z oblasti ekologickej poľnohospodárskej výroby, jej budúcnosti v Slovenskej republike a s tým spojenej pripravovanej legislatívy.

Viac informácii sa dozviete v priloženej pozvánke. Na konferenciu je možné sa prihlásiť do 11.11.2020 do polnoci.

Naspäť na výpis

Súbory na stiahnutie

Pozvánka (PDF: 378 KB)